Sangria Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kategori: Blog | 0

Yaz aylarının en sevilen kokteyli olan sangria nedir ve nasıl yapılır sorusuna gelin birlikte cevap arayalım. Sangria, meyvelerden oluşan ve içeni lezzeti ile kendine hayrab bırakan oldukça etkili bir kokteyldir. Sangria nasıl yapılır sorusu da özellikle bahar ve yaz aylarında sıkça aratılan bir soru haline gelmiştir. Biz de bundan yola çıkarak bu lezzetli kokteyl hakkında bilinen her şeyi sizinle paylaşmak istedik.

Bu yazımızda sangria nasıl içilir ve nasıl yapılır üzerine bazı faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz. Hadi gelin, bu lezzetli içeceğe biraz daha yakından bakalım.

Sangria Nedir?

Sangria nedir sorusuna yanıt olarak klasikleşmiş bir İspanya ve Portekiz kokteyli denilebilir. Sangria, aynı zamanda Latin Amerika kültüründe de sıklıkla tercih edilen bir davet içkisidir. İspanya’dan tüm dünyaya yayılmayı başarmış olan bu lezzetli kokteylin yapılışı da aslında oldukça kolaydır. Bu yüzden yaz mevsimi geldiğinde sangria en popüler alkollü içecekler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Sangria, genellikle şaraptan yapılan bir tür meyve kokteyli olarak da tanımlanmaktadır. Sangrianın içerisine şarap haricinde rom ya da vokta gibi yüksek alkollü içkiler de koymanız mümkündür. İçerisinde bolca mevsim meyvesi barındıran bu kokteyl, partilerin de en vazgeçilmez içkilerinden biridir.

Sangria Nasıl Yapılır ve Nasıl İçilir?

Sangria nedir ve nasıl yapılır sorularının yanıtları da oldukça basittir. Siz de evinizde vereceğiniz arkadaş ya da aile partilerinde sangria yaparak misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Sangria yapmadan önce hangi türde alkol kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Eğer daha yumuşak bir parti içeceği istiyorsanız kırmızı şarap kullanarak lezzetli bir kokteyl hazırlayabilirsiniz.

Büyükçe bir kase ya da kap içerisine kırmızı şarap, toz şeker ve bal ekleyerek karıştırmaya başlayın. Daha sonra dilerseniz rom ve votka da ekleyerek sert bir kokteyl hazırlayabilirsiniz. Bu alkol karışımı içerisine çubuk tarçın ve dilediğiniz mevsim meyvelerini de ekleyerek karıştırmaya devam edin. Biraz dinlendirdikten sonra lezzetli sangrianız artık içmeye hazır hale gelecektir. Karışım içerisine buz ve dilerseniz limon suyu da eklemeyi tercih edebilirsiniz.