Limonlu Bira Nedir ve Limonla Harmanlanmış Bira Çeşitleri Nelerdir?

Kategori: Blog | 0

Yazın belki de en sevilen akollü içeceklerinden biri olan limonlu bira, ekşi ve lezzetli aroması ile beğeniliyor. Limonla servis edilen bira çeşitleri aynı zamanda nefis bir kokteyl olma görevini de üstlenebiliyor. Yazın en sıcak zamanlarında sahilde ya da akşam oturmalarında siz de limonla tatlandırılmış bira seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Tuzlu limonlu bira çeşitleri de tekila etkisi yaratırken içene farklı bir lezzet sunuyor. Meksika’da ve ğek çok Latin ülkesinde yaygın olan bu bira kültürünün tadına siz de bakabilirsiniz. Bu yazımızda limon ile birlikte tüketilen limonlu tuzlu bira seçeneklerini sizlere sunacağız.

Limonlu Bira Nedir?

Limon ile farklı bir lezzet katılmış bira çeşitleri özellikle bahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih edilen ucuz yollu bir kokteyl olarak da tanımlanıyor. Bira, limon ve tuz ile oldukça fazla uyum halinde olma özelliğini taşıyan soğuk bir içecektir. Bu da limon ile tatlandırılmış bira çeşitlerinin artmasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Limonlu bira olarak piyasaya sunulan bazı markaların yanında siz de kendinize bu lezzetli tarifi kolayca yapabilirsiniz. Üstelik yalnızca 3 malzemeden oluşan bu tarifi evde de kolayca yapabilmeniz mümkün olacaktır. Rusya ve Meksika’da oldukça popüler olan bu bira tarifi, lime ya da portakal gibi meyvelerle de yapılabilmektedir.

Limonlu Bira Nasıl Yapılır?

Limonlu bira yapımı, bazı ülkelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Buna göre limon ile servis edilen biranın vatanı olan Meksika’nın tarifi en fazla tercih edilendir. Meksika’da yapılan tarife göre bira bardağının kenarlarının ilk önce taze sıkılmış limon ya da lime suyu ile ıslatılması gerekiyor. Ardından bu kenarları tuza batırarak biranızı servis etmeniz bekleniyor.

Dilerseniz biranın içerisine eser miktarda limon ya da lime suyu da ekleyebilirsiniz. Hatta daha serin bir lezzet arıyorsanız limon suyunu buz ile birlikte karıştırarak biranızın içine ekleyebilirsiniz. Yaz aylarında bu kokteyli tercih ederek serinlemenin keyfini de yaşayabilirsiniz. Limon ve buz ile seyreltilen biranın alkol oranı da çok yüksek olmayacaktır.